Ultimate magazine theme for WordPress.

के फेरी लकडाउन हुन्छ त ? आयाे यस्ताे खबर !

654

सरकारले

कर उठाउनैका लागि मात्र खोलेको हो भन्ने आ रोप पनि लाग्ने गरेको छ। साउन गतेदेखि पुन निषेधाज्ञा हुन्छ भन्ने प्रश्नले सार्वजनिक यातायातमा चर्चा पाइरहन्छ र जनताले धेरै चासाे राखेकाे प्रश्न हाे ।

सर्वसाधारण जम्मा भएको ठाउँमा पनि यो प्रश्नले स्थान पाउँछ। कोरोना रोकथाम तथा नियत्रण गर्न बनेको विधेयक २०७८ ले डिसीसीएमसीलाई कोरोना नियन्त्रणको जिम्मेवारी दिएको छ।

२०७८ को बैशाख १६ गतेदेखि लगाएको निषेधाज्ञा असारको दोश्रो साताबाट स्माट्र निषेधाज्ञा हुँदै खुल्ने क्रममा रहेकाे काठमाडौं उपत्यकाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीहरुको बैठकले बताएकाे छ ।

शनिबार पनि बैंकहरु खुल्ला भएपछि पनि कर उठाउनकै लागि पनि निषेधाज्ञा खुलेको आरो पलाई अझ मजबुद् बनाएको छ। सार्वजनिक स्थान र यातायातमा हुने छलफलका बारेमा ललितपुर जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी ढुण्डीप्रसाद निरौला कोरोनाको संक्रमणदर बढेपछि निषेधाज्ञामा जान सकिने तर्फ संकेत गर्छन्

प्रजिअ निरौलाले भने को’रोना सं’क्रमण दर बढ्दै गएपछि निषेधाज्ञा हुन सक्छ। हालसम्म प्रशासनले यस विषयमा छलफल गरेको छैन। हामी असारको ३०/३१ गते बसेर यस विषयमा छलफल गर्छौं।’ साउनपछि निषेधाज्ञा भएपछि कर उठाउनकै लागि खोलिएको भन्ने संजोग मात्र हुने उनको भनाइ छ।

उनले भने, ‘रोग बढेपछि निषेधाज्ञाको विकल्प हुँदैन। तर, असारमा कर उठाउनकै लागि मात्र खोलिएको भन्ने गलत हो। कोरोना सं’ क्रमणदर घटेका कारण हामीले खोलेका थियौं। बढेपछि बन्द गर्नु पर्ने हुनसक्छ। यदि यस्तो भयो भने त्यो संजोगमात्र हुन्छ।

याे समाचार हामीले पालुवा खबरबाट लिएका हाैँ ।